SUPER POLISA GNIEZNO, Grunwaldzka 4 62-200 Gniezno

Ubezpieczenie turystyczne

Wyjeżdżając za granicę czy to w celach zarobkowych, edukacyjnych czy wypoczynkowych zazwyczaj skupiamy się na planowaniu swojego czasu, miejsc, które chcemy odwiedzić i co warto by było zobaczyć. Często jednak zapominamy o tak ważnych kwestiach jak bezpieczeństwo. Nigdy nie da się przewidzieć nieszczęśliwych zdarzeń czy wypadków losowych, jednak całkowicie bagatelizując te sprawę, nie uchronimy się przed nieprzyjemnościami. Rzadko myślimy w takich kategoriach, że podczas pobytu za granicą coś może się nam wydarzyć, jednak każdego dnia podróżujący spotykają się także z nieprzyjemnościami. Nie zapominajmy, że wizyta w obcym państwie może skończyć się zachorowaniem, złamaniem nogi czy uszkodzeniem cennego sprzętu. Brak ubezpieczenia może kosztować nawet kilka tysięcy złotych oraz nie uchroni nas przed odwołanym lotem, ponoszeniem kosztów związanych z leczeniem za granicą czy zapadnięciem się pod ziemię naszego bagażu. By czuć się bezpiecznie o siebie, swoje zdrowie oraz walizki, z którymi podróżujemy, warto jest się ubezpieczyć. Zakres ochrony jest istotny szczególnie w momencie, kiedy wyjeżdża się na własną rękę. Lista potencjalnych zagrożeń jest bardzo długa i należy sobie odpowiedzieć na pytanie czy w miejscu, do którego się wybieramy mogą nas czekać przykre niespodzianki związane z kosztami leczenia, transportem medycznym do kraju, kosztami akcji poszukiwawczej w razie zaginięcia, naprawy uszkodzonego sprzętu bądź utraconych dokumentów, kart płatniczych czy bagażu. Niektóre polisy ograniczają się tylko do kosztów związanych z leczeniem i transportem medycznym. Część z nich rozszerza jednak zakres swoich usług, wprowadzając dodatkowe warianty, jak na przykład odwołanie lotu czy anulowanie noclegu. Dlatego tak ważne jest, by określić dokładnie na jakiej ochronie nam najbardziej zależy. Standardowe oferty ubezpieczycieli obejmują kilka pakietów jednocześnie. Do najpopularniejszych należą ubezpieczenia od: następstw nieszczęśliwych wypadków, kosztów leczenia, sprzętu sportowego i bagażu, kosztów rezygnacji z uczestnictwa w wyjeździe i wcześniejszego powrotu oraz kosztów akcji ratowniczej i poszukiwawczej.

Najczęściej wykupowaną polisą jest ta od następstw nieszczęśliwych wypadków. Gwarantuje ona otrzymanie odszkodowania w przypadku zaistnienia nagłego zdarzenia, które doprowadziło do uszkodzenia ciała lub zdrowia ubezpieczonego. Procent, jaki ubezpieczyciel wypłaci po wypadku zależy od procentowego uszczerbku na zdrowiu poszkodowanego.

Polisa dotycząca kosztów leczenia jest jednym z najważniejszych rodzajów ubezpieczeń. Zapewnia ono pokrycie kosztów leczenia, wykupienia leków oraz opłat związanych z leczeniem szpitalnym i transportem medycznym. Warto jest zwrócić uwagę, by nasza umowa obejmowała automatyczne pokrywanie kosztów, bez konieczności wykładania całej sumy z własnej kieszeni i ubiegania się o jej późniejszą refundację.

Ubezpieczenie sprzętu sportowego i bagażu obejmuje ich zniszczenie lub utratę spowodowaną wypadkiem. Istnieje możliwość wykupienia polisy, której odszkodowanie będzie kwotą pozwalającą zakupić nowy sprzęt. Nie dotyczy ona jednak przypadku kradzieży sprzętu.

Polisa dotycząca kosztów rezygnacji z uczestnictwa w wyjeździe i wcześniejszego powrotu pozwala na odzyskanie pieniędzy w przypadku, gdy jakieś zdarzenie uniemożliwi skorzystanie z wyjazdu.

Natomiast ubezpieczenie kosztów akcji ratowniczej i poszukiwawczej jest niezbędnym pakietem dla osób, które preferują wypoczywać aktywnie. Koszty akcji ratowniczej są bardzo wysokie, dlatego planując górskie wycieczki bądź aktywność wodą, warto wykupić ten rodzaj ubezpieczenia.