SUPER POLISA GNIEZNO, Grunwaldzka 4 62-200 Gniezno

Ubezpieczenie domu

Ubezpieczenie mieszkaniowe jest jedną z najpopularniejszą form zabezpieczenia przed szkodą. Jest ono inwestycją w spokojną i bezpieczną przyszłość. Dzięki niemu właściciel posiadłości ma zapewnioną ochronę przed stratami poniesionymi w wyniku nieprzewidywalnych zdarzeń losowych takich jak pożar, powódź czy wydarzenia związane z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi takimi jak silne wiatry czy intensywne opady śniegu lub gradu. Chodź wykupienie ubezpieczenia nie uchroni nas przed niechcianymi zdarzeniami, to w przypadku ich zaistnienia pozwoli nam na szybką naprawę zaistniałych szkód i konsekwencji. Ubezpieczenie domu jest dobrowolną polisą, skierowaną do osób posiadających własność w postaci nieruchomości. Ten rodzaj polisy przeznaczony jest dla osób, które pragną chronić swój dom, mieszkanie, majątek znajdujący się wewnątrz nich bądź przynależące do domu części takie jak garaż czy piwnica. Niewiele osób wie o tym, że ubezpieczyć można także dom pozostający jeszcze w budowie. Kradzieże w takich miejscach zdarzają się niezwykle często.

Decydując się na zakup danego ubezpieczenia należy pamiętać, że zakres ochrony polisy może być różny, w zależności od wybranego pakietu. Określa się go w ogólnych warunkach umowy. Obecnie, gdy ubezpieczyć można tak naprawdę wszystko (zarówno ściany budynku, drzwi, okna, wyposażenie, majątek znajdujący się wewnątrz, a nawet ubrania), bardzo ważnym krokiem jest odpowiednie dobranie zakresu polisy. Nieprzemyślany wybór produktu ubezpieczeniowego może generować spore koszty, dlatego warto zastanowić się, na ochronie jakich partii domu zależy nam najbardziej. Wbrew panującemu stereotypowi, ubezpieczenie domu wcale nie musi być drogie. Najważniejsze jest, by dobrać polisę do własnych potrzeb, kierując się prawdopodobieństwem wystąpienia danych zdarzeń. Przykładowo, jeżeli nasz dom położony jest w okolicach rzeki, warto jest go ubezpieczyć na wypadek powodzi. Zakres ochrony w poszczególnych firmach ubezpieczeniowych może się znacznie różnić, a niektóre z nich dają możliwość indywidualnego dopasowania ochrony do potrzeb klienta. Dlatego tak ważne jest, by przed podjęciem decyzji zapoznać się z różnymi ofertami.

Wiele osób, podejmując decyzję o wykupieniu ubezpieczenia na dom, wybiera daną polisę ze względu na cenę. Nie jest to właściwe kryterium, którym powinniśmy się kierować. Co prawda nie jest powiedziane, że najtańsza oferta nie będzie najlepszą, ale musi ona spełniać wszystkie nasze oczekiwania i chronić nas w kompleksowy sposób.

Co wpływa na wysokość składki za polisę?

Wysokość składki jest zależna od wielu czynników. Głównie jest to suma ubezpieczenia i zakres ochrony. Ponadto, przy obliczaniu wysokości składki ważne są także wartość nieruchomości, jej lokalizacja, rodzaj konstrukcji budynku oraz posiadanie bądź nie dodatkowych zabezpieczeń w postaci np. systemów alarmowych, atestowanych zamków czy drzwi antywłamaniowych. Suma ubezpieczenia jest kwotą ustalaną samodzielnie podczas zakupu polisy. Wraz z jej wzrostem, wzrasta także składka. Warto pamiętać o tym, by nie była ona ani zbyt wysoka, ani zbyt niska. Mamy wtedy do czynienia z pojęciami niedoubezpieczenia i douzpieczenia, czyli ustalenia sumy ubezpieczenia na zbyt wysokim lub zbyt niskim poziomie. Kolejnym ważnym elementem jest zakres ochrony polisy, czyli konkretne sytuacje i wydarzenia losowe, przed którymi chcemy chronić naszą posiadłość oraz określenie ryzyka.

Choć wszystko to może brzmieć skomplikowanie, tak naprawdę takie nie jest. Jesteśmy dla Państwa po to, aby rozwiać wszelkie wątpliwości i odpowiedzieć na nurtujące pytania. Najważniejszy krok jest już zaPaństwem- została podjęta decyzja o ubezpieczeniu domu dlaPaństwa i Waszych najbliższych. Zapraszamy do kontaktu w celu przedstawienia oferty.

Sprawdź ofertę na ubezpieczenie domu

kontakt